18 Aralık Uluslararası Göçmenler günü sebebiyle İlimizdeki yabancılarla Sivas Valimiz Sayın Âlim BARUT'u makamında ziyaret ettik.

Uluslararası Göçmenler Günü'nde dünya genelinde göçmenlerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Sivas Valimiz Sayın BARUT'u makamında ziyaret ettik.

Uluslararası Göçmenler Günü'nde dünya genelinde göçmenlerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Sivas Valimiz  Sayın BARUT'u  makamında ziyaret ettik.

     Ziyarete  İl Müdür Vekilimiz Murat KIRAL ,Müdürlük personelimiz  , İlimizde Cumhuriyet Üniversitesinde öğrenim gören Afgan,Suriye ve Iraklı öğrenciler katıldı.İlimizdeki yabancı uyruklu öğrenciler Sayın Valimize çiçek takdim ettiler.

     Sayın Valimiz BARUT, ziyarette, misafirlerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

     Türkiye'nin de içinde bulundu coğrafyada arzu edilmeden yer değiştirme durumları olduğunu ifade eden Sayın Valimiz şöyle devam etti: "İçinde bulunduğumuz coğrafyada insanlar arzu edilmeden yer değiştirilmek durumunda kalıyor. Emperyalist devletler bize de huzur vermiyorlar. Suriye, Afgan ve Iraklı kardeşlerimize de huzur vermiyorlar. Burası da hepimizin anavatanıdır. Bu sebeple Anadolu insanı asırlar boyunca bu şekilde misafirini baş üstünde tutan bir halktır. Dünya Göçmenler Günü vesilesiyle de bunları hatırlamış olduk. İnşallah tüm göçmenlerin problemlerinin çözülmesinde faydası olur."dedi

Ziyaretin sonunda ilimizdeki yabancı  uyruklu öğrenciler Valimize minnetlerini ve  teşekkürlerini iletirken ,öğrencilerede kitap takdim edildi.
 
Kayıt: 18.12.2015
Güncelleme:18.12.2015
Paylaş


WS05