KIZILAY'DAN İLİMİZDE İKAMET EDEN SIĞINMACI AİLELERE YARDIM ELİ

Kızılay Sivas Şube Başkanlığı tarafından ilimizde yaşayan 500 sığınmacı aileye çeşitli yaşam malzemelerinden oluşan yardım paketi dağıtıldı.

          Kızılay Sivas Şube Başkanlığı tarafından ilimizde yaşayan 500 sığınmacı aileye çeşitli yaşam malzemelerinden oluşan yardım paketi dağıtıldı.
          Kızılay Afet Şefliği'nde gerçekleştirilen programda ilk olarak Valimiz Salih Ayhan, Kızılay'ın depolarında incelemelerde bulunarak Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar'dan yardımlar hakkında il müdürümüz Uğur Temel ÇEBER'den ise yabancılar hakkında bilgi aldı.
           Daha sonra yardım malzemesi dağıtım programına geçildi. Programda konuşan Valimiz Salih Ayhan, Kızılay'ın kamu hizmeti vermesine rağmen gönüllülük usulüne göre çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.
Türk Kızılay'ının ülkemizin yüz akı olduğunu kaydeden Ayhan, "Kızılay, hem içeride hem de dışarıda gönül coğrafyamızın en güzel temsilcisi. Kızılay Sivas şubemiz yeni bir genel kurul yaptı ve taze bir kan ve yeni bir heyecanla yoluna hızlı bir şekilde devam ediyor. Rabbim hizmetlerini kabul etsin. Bu tür kurumları bizim de desteklememiz lazım. Her zaman yanınızdayız. Sizlere ve hayır yapanlara teşekkür ediyorum. Devletimizin şefkatli eli her zaman vatandaşımızın omuzunda olacak. Dindaşlarımızı, soydaşlarımızı ve gönül coğrafyamızda yaşayanları hiçbir zaman unutmayacağız." dedi.
            Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar ise; sığınmacılığın kolay olmadığını belirterek, "Vatanını, toprağını, evini, yurdunu, ocağını bırakarak buralara gelmek dünyada yaşanacak en zor işlerden biridir. Bizler sizi misafir etmekten onur duyarız ama inşallah en kısa zamanda yurdunuza dönersiniz. Bizler Kızılay olarak elimizden geldiğince sizlerin yanında olacağız." şeklinde konuştu.
            Konuşmaların ardından Valimiz Salih Ayhan, 4 sığınmacı aileye yatak, battaniye ve hijyen seti verdi.
            Kızılay Sivas Şube Başkanlığı tarafından hazırlanan diğer paketler ise sığınmacı ailelerin evlerine teslim edilecek
Kayıt: 28.2.2019
Güncelleme:6.3.2019
Paylaş


WS05